طراحی نرم افزار

کارهای سخت و وقت‌گیر را به نرم افزار واگذار کنید و از کار لذت ببرید

تجارت خود را قدم به قدم توسعه دهید

دستیاری هوشمند، کارا و دقیق در کسب‌وکارتان داشته باشید

مدیریتی آسان و بهینه را با یک سامانۀ نرم افزاری جامع تجربه کنید

طراحی نرم افزار  به‌صورت اختصاصی و سفارشی‌سازی‌شده

طراحی نرم افزار به‌صورت اختصاصی و سفارشی‌سازی‌شده

با توجه به توسعۀ روز افزون فناوری اطلاعات در تمامی فعالیت‌های روزمرۀ مردم، پیوستن به دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات بخش جدایی‌ناپذیر از یک فعالیت تجاری موفق است. مدیریت اطلاعات و اسناد، گردش اطلاعات، ارتباط با مشتریان و مصرف‌کنندگان، اطلاع‌رسانی، زمان‌بندی، گزارش‌گیری، نمودارهای آماری و… علاوه بر مدیریت بهتر فعالیت اقتصادی و مجموعۀ شما، به کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد و با افزایش کیفیتِ ارائۀ خدمات، موجب رضایت‌مندی مشتری خواهد شد.

هر روز شاهد این هستیم که قسمت‌های بیشتری از زندگی روزانۀ مردم تحت تاثیر تکنولوژی‌های نوین قرار می‌گیرد و از سنتی‌بودن فاصله می‌گیرد. این تغییرات در کسب‌وکارها نیز دیده می‌شود. بسیاری از کسب‌وکارها با تکنولوژی به‌روز شده‌اند و با استفاده از راهکارهای نوین، ضمن افزایش سهم خود از بازار، با هوشمندسازی کسب‌وکار ضمن سرعت بخشیدن به مراحل انجام کار، خطای انسانی را به مقدار قابل توجهی کاهش داده‌اند.

با توجه به اینکه تنوع در کسب‌وکارها بسیار زیاد است و هر مجموعه نیز سیاست کاری مخصوص به خود را دارد، بنابراین، این امکان وجود دارد که نرم افزار متناسب با کسب‌وکار شما در جهت همگامی با تکنولوژی روز در بازار موجود نباشد. از طرفی ممکن است نیازهایی که شما دارید و سیاست‌هایی که در راستای رسیدن به اهدافتان دنبال می‌کنید، با مجموعه‌ها و سازمان‌های دیگر بسیار متفاوت باشد، به همین دلیل به طراحی نرم افزار اختصاصی و سفارشی‌سازی‌شده، مخصوص کسب‌وکار خودتان احتیاج خواهید داشت.

 

تحلیل و ارائۀ راهکارهای سازمانی و شرکتی

یکی از اهداف اصلی ما تولید و طراحی نرم افزاری است که نیازهای شما را پوشش دهد و به بهبود فرآیندهای سازمان و یا شرکت شما کمک کند. از این‌رو تحلیل و ارائۀ راهکار مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. گام اولیه برای ارائۀ یک راهکار مناسب؛ تحلیل دقیق، شناخت کامل روال‌ها، نحوۀ گردش اطلاعات و ارتباطات شماست. از این‌رو کارشناسان ما با بررسی ساختار سازمانی، مشاهدۀ روند کار و گردش اطلاعات و برگزاری جلسات تحلیلی به جمع‌آوری مستنداتی خواهند پرداخت که پس از پالایش، به طرح اولیۀ تولید نرم افزار تبدیل می‌شود.

مشتریان مختلف شیوۀ کار و نیازهای گوناگونی دارند. طبیعی‌ست که شرکت‌ها، سازمان‌ها، اشخاص و مشاغل گوناگون نیاز به نرم افزارهای شخصی و اختصاصی در حیطۀ مورد نیاز خود دارند. برای رفع این مشکل نرم افزار باید براساس تحلیل و نیازسنجی اختصاصی مشتری، طراحی و پیاده‌سازی شود تا بتواند تمام نیازهای مشتری را پاسخگو باشد.

تحلیل و ارائۀ راهکارهای سازمانی و شرکتی
طراحی نرم افزارهای تحت وب

طراحی نرم افزارهای تحت وب

نرم افزارهای تحت سیستم عامل (ویندوز و …) مزایای زیادی دارند ولی در کنار این مزایا محدودیت‌های زیادی هم دارند. مشکلاتی مانند ارتباط، یکسان‌سازی بانک داده، اتصال پیچیده و پرخطای سرور به کلاینت، پُرتابل نبودن، مراحل سخت نصب، حجم زیاد، عدم امکان تغییر در نرم افزار بعد از ارائه و بسیاری مشکلات دیگر

اما نرم افزارهای تحت وب به‌دلیل پُرتابل بودن از همه جا و تحت هر شرایط، قابلیت استفاده به ساده‌ترین حالت ممکن را دارند. علاوه بر این، تمام مشکلاتی که در نرم افزارهای عادی وجود دارد، در این نوع نرم افزارها پوشش داده شده است. به جرأت می‌توان گفت بهترین گزینه برای ساخت و طراحی نرم افزارهای سازمانی، اداری وشرکتی به شیوۀ تحت وب است.

 

چه نرم افزارهایی را می‌توان به‌صورت تحت وب طراحی کرد؟

تمامی نرم افزارهای ممکن سازمانی، اداری و شرکتی و همین‌طور نرم افزارهای سرگرمی و روزمره را می‌توان به شیوۀ تحت وب و با بالاترین کیفیت پیاده‌سازی کرد. به‌دلیل قابلیت‌های بسیار زیاد وب، در حال حاضر بسیاری از نرم افزارهای اداری در سراسر دنیا بجای ارائۀ سیستم عاملی، به‌صورت تحت وب طراحی می‌شوند تا با استفاده از امکانات منحصر به فرد وب به کامل‌ترین شکل ممکن خدماتشان را ارائه دهند.

 

برخی از نمونه‌های طراحی نرم افزار تحت وب:

نرم افزار مشاورۀ آنلاین در حوزۀ خدمات پزشکی

نرم افزار نوبت‌دهی و رزرو آنلاین

نرم افزار مدیریت مطب، کلینیک، پلی کلینیک، درمانگاه و ساختمان پزشکان

نرم افزار مدیریت اطلاعات آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، مراکز تصویربرداری پزشکی و رادیولوژی و کلینیک‌های زیبایی

سامانۀ آموزش آنلاین (تدریس مجازی و برگزاری کلاس مجازی یا وب کنفرانس)

پُرتال‌های درون سازمانی، نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم افزار پیام‌رسان، دفتر کار مجازی کارمندان، پرتال مشتریان

نرم افزارهای اطلاعاتی و محتوا محور

نرم افزار مانیتورینگ و مدیریت دوربین‌های راه دور

نرم افزار مستندسازی و گزارش‌گیری

نرم افزار مدیریت تالارهای پذیرایی، نرم افزار مدیریت کافه و کافی شاپ، نرم افزار مدیریت رستوران و فست فود

نرم افزار انبارداری، نرم افزار حسابداری، نرم افزار کارکنان (پرسنلی)

نرم افزار ثبت نام و مدیریت حساب‌ها، نرم افزارهای محاسباتی

 

 

چه نرم افزارهایی را می‌توان به‌صورت تحت وب طراحی کرد؟
قابلیت‌هایی که طراحی نرم افزار به‌صورت تحت وب برای شما ایجاد می‌کند

قابلیت‌هایی که طراحی نرم افزار به‌صورت تحت وب برای شما ایجاد می‌کند

پُرتابل بودن و همیشه در دسترس بودن

سادگی در استفاده از نرم افزار برای تمامی افراد

بدون نیاز به نصب هیچ برنامه‌ای، نرم افزار اجرا می‌شود

قابلیت استفادۀ خارج از شبکه و داخل شبکه (بدون مرز جغرافیایی)

یکسان‌سازی لحظه‌ای درون شبکه‌ای اطلاعات واصله

سرعت و امنیت بسیار بالا

درصورت نیاز به تغییر در نرم افزار، در همان لحظه برای تمام مشترکان بروز رسانی صورت می‌گیرد

ارتباط با دیگر بانک‌های اطلاعاتی داخل شبکه

نیاز به حداقل سیستم برای اجرای نرم افزار

قابلیت‌های ظاهری و طراحی بی‌شمار و نامحدود

قابل اجرا در تلفن همراه و تبلت

قابلیت تولید هم‌زمان نسخۀ سیستم عاملی (درست مانند نرم افزارهای سیستم عاملی)

ایجاد سطوح دسترسی خودکار

مزایای استفاده از نرم افزارهای تحت وب

شبکه‌ای بودن این نرم افزارها

یکی از امکانات مهمی که با طراحی نرم افزار به‌صورت تحت وب در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ مدیریت آن بر بستر شبکه است.

به‌عنوان مثال: شرکتی را در نظر بگیرید که نرم افزار مدیریت حساب دارد. این سازمان ۱۰۰ پرسنل داخلی و ۲۰۰ مرکز دارد. مراکز در زمانی که یک مراجعه‌کننده از آن‌ها خدماتی را می‌گیرد، با استفاده از این نرم افزار به آن‌ها فاکتور می‌دهند. این فاکتور به‌صورت خودکار در همان لحظه برای اپراتور اصلی در واحد مرکزی برای تایید ارسال می‌شود. اپراتور، فاکتور را بعد از مطالعه و تعیین گزینه‌های مورد نیاز، تایید می‌کند. مسئول حسابداری شرکت در نرم افزار خود فاکتور جدیدی را می‌بیند که تایید شده است و باید مراحل مالی آن را انجام دهد. در صورت تایید واحدی که در ابتدا فاکتور را ارسال کرده بود، پول برایش به‌صورت خودکار واریز می‌شود.

تمامی مراحل بالا، ارتباط شبکه‌ای در درون یک شرکت بود که به‌صورت درون‌شبکه‌ای از نرم افزاری استفاده می‌کنند که ورودی اینترنتی نیز دارد و در مراکز؛ از طریق اینترنت، از همان نرم افزار، با دسترسی‌های خودشان استفاده می‌شود.

فواید دیگر استفاده از این نرم افزارها

یکی از بزرگترین مزیت‌های استفاده از نرم افزارهای تحت وب، کم کردن بسیار زیاد هزینه‌ها و نیروی انسانی است. یکی دیگر از فواید آن، استفادۀ آسان و کنار گذاشتن کامل کاغذبازی‌های متداول سازمانی و شرکتی است. سرعت و سادگی در انجام کارها به‌همراه صرفه‌جویی مالی چیزی نیست که به‌سادگی بتوان از کنارش گذشت.

 

مزایای استفاده از نرم افزارهای تحت وب
نمونه‌هایی از طراحی نرم افزارهای اختصاصی

نمونه‌هایی از طراحی نرم افزارهای اختصاصی

نرم افزار گردآوری اتوماتيک اخبار

این سیستم به‌صورت خودکار صفحات مختلف را از وب‌سایت‌های مختلف اینترنتی گرفته و به‌صورت هوشمند، موضوع آن‌ها را استخراج کرده و در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی می‌کند. این محتوا می‌تواند به‌صورت اتوماتیک در یک وب‌سایت دیگر نمایش داده شود. همچنین این نرم افزار می‌تواند با گرفتن یک عبارت یا کلمه کلیدی، کلیۀ موارد مرتبط با آن را در دیتابیس جمع‌آوری کند.

نرم افزار مدیریت آموزشی

این نرم افزار به‌صورت یک نرم افزار تحت شبکه جهت انجام کلیۀ کارهای جاری یک مؤسسۀ آموزشی از قبیل امور مالی،‌ آموزش، اداری و… طراحی شده و به مديريت مؤثر روابط دانشجو با سازمان می‌پردازد.

نرم افزار مدیریت کسب‌وکار

سیستم‌های مدیریت کسب‌وکار کمک می‌کنند تا کارکرد اداری و روزمرۀ کسب‌وکار را به‌طور اتوماتیک حفظ کنید، مانند:

مدیریت تماس مشتری

مدیریت کارکنان

سفارش و مدیریت موجودی

وظیفه و زمان ردیابی

به‌طور معمول ” نرم افزار مدیریت کسب‌وکار ” به یک مجموعۀ یکپارچه اشاره دارد که شامل چندین برنامۀ جداگانه، اما مرتبط با یکدیگر است. طراحی نرم افزار مدیریت کسب‌وکار به‌منظور یکپارچگی و ساده‌سازی عملیات روزانه در کسب‌وکار  انجام می‌شود.

نرم افزار حسابداری مالی

یک نرم افزار تحت شبکه برای شرکت‌های کوچک است که به اتوماتیک کردن امور حسابداری جاری شرکت و تسهیل آن می‌پردازد.

 

مراحل تولید یک نرم افزار سفارشی

تولید و طراحی نرم افزار سفارشی مراحل خاص خود را دارد. جدای از مراحل و فازهای مختلف تولید یک نرم افزار که تخصص و دانش خاص خود را می‌طلبد و متدولوژی‌های گوناگونی برای این امر وجود دارد که روزبه‌روز بر دامنۀ تکامل و پیشرفت آن‌ها افزوده می‌شود، در برخورد با سفارش تولید یک نرم افزار اختصاصی و سفارشی مراحلی وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

تحلیل نرم افزار

از مهم‌ترین فعالیت‌ها در طراحی نرم افزار سفارشی و مستقل و توسعۀ آن، استخراج و تحلیل نیازمندی‌های مشتری است. به همین منظور دنیای وب به شما؛ مشاورۀ رایگان به‌صورت برگزاری جلسات حضوری و غیرحضوری متعدد، پیشنهاد در زمینۀ تکنولوژی‌های موجود، توجیه نحوۀ پیشرفت پروژه، توضیح نحوۀ انجام مرحله به مرحلۀ نرم افزار سفارشی شما و… را ارائه خواهد نمود.

طراحی نرم افزار

ساخت یک مدل برای یک نرم افزار سفارشی قبل از پیاده سازی، شبیه به طراحی نقشه برای ساخت یک ساختمان است. در بسیاری از شاخه‌های مهندسی پیش از ساخت محصول به توصیف چگونگی محصولاتی که باید ساخته شود، می‌پردازند که توسعۀ نرم افزار نیز از این امر مستثنی نیست. طراحی سبب شکل‌گیری دید درستی از ارکان معماری نرم افزار سفارشی خواهد شد.

پیاده‌سازی نرم افزار

پیاده‌سازی بخشی از فرآیند تولید نرم افزار است که در آن کدنویسی و برنامه‌نویسی پروژۀ نرم افزار سفارشی نوشته می‌شود. در این فاز، نرم افزار براساس معماری از قبل طراحی شده، پیاده‌سازی و برنامه‌نویسی می‌شود. در ‌واقع ساخت نرم افزار در این مرحله صورت می‌پذیرد.

آزمون نرم افزار

آزمایش یا تست نرم افزار یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در حین فرآیند پیاده‌سازی پروژه‌های نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد. صحت و دقت فعالیت‌های آزمون نرم افزار به‌طور مستقیم در کیفیت نتایج پروژه‌ها مؤثر است. از این‌رو برنامه‌ریزی و اجرای صحیح آزمون نرم افزار می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در موفقیت یا شکست پروژه‌های نرم افزاری داشته باشد.

استقرار و گسترش نرم افزار

پس از طراحی نرم افزار و پایان آزمون اولیۀ آن، استقرار و تحویل سیستم در محیط کار نهایی انجام می‌شود. تمرکز این فاز بر تضمین نرم افزار برای استفادۀ کاربران نهایی آن است. در این نقطه از چرخۀ حیات نرم افزار، تمرکز روی بازخورد کاربر در خصوص تنظیم دقیق محصول، پیکربندی نرم افزاری، نصب و نکات مربوط به قابلیت استفاده خواهد بود. با اتمام این فاز، باید اهداف به‌طور کامل برآورده شده باشد و پروژه در موقعیتی قرار گیرد که بتوان آن را خاتمه داد.

پشتیبانی

نرم افزار ماهیتی پویا دارد که پس از استقرار یک پروژۀ نرم افزاری به اتمام نمی‌رسد. ارتقای نرم افزار و ارائۀ نسخه‌های جدید با قابلیت‌های بیشتر و یا نیازمندی‌های جدیدی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، رفع خطاهای موجود در سیستم فعلی، آموزش مستمر کاربران سیستم و آموزش کاربران جدید از مهم‌ترین اهداف فاز پشتیبانی محسوب می‌شوند. این نکته مهم نیست که تیم تولید و توسعه برای ایجاد یک نرم افزار چقدر زمان و برنامه ریزی صرف می‌کنند، چرا که اگر در پایان، کاربران نهایی از عملکرد نرم افزار راضی نباشند چرخۀ حیات نرم افزار به پایان می‌رسد و عملاً کاربرد و راندمان مفید خود را نخواهد داشت.

 

مراحل تولید یک نرم افزار سفارشی
برای توسعۀ سریع تجارت خود آماده هستید؟

برای توسعۀ سریع تجارت خود آماده هستید؟

دنیای وب آمادۀ مشاوره و بررسی نیازهای شماست. ما در این راه همراه شما خواهیم بود و با تحلیل دقیق فعالیت‌های شما، سامانه‌ای کارآمد و منطبق بر نیازهای شما طراحی، پیاده‌سازی و پشتیبانی خواهیم کرد. برای طراحی نرم افزار اختصاصی متناسب با کسب‌وکار خود، بهترین کار این است که با شمارۀ ویژۀ دنیای وب در زیر همین مطلب تماس بگیرید و یا از طریق گزینۀ مشاوره؛ نام و شماره تلفن خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پس از مشورت با مشاورین فروش ما و بعد از برآورد نیازهای شما، پروپوزالی در جهت انجام پروژه با محاسبۀ گستردگی، قیمت و زمان آن برای شما آماده می‌کنیم و در صورتی که تصمیم‌تان برای داشتن یک سیستم نرم افزاری حرفه‌ای قطعی شد، شروع به کار خواهیم کرد.

اطلاعات بیشتری برای تصمیم گیری نیاز داری؟

0936-155-32-18

308 - 28 - 284 - 021

وبلاگ

کارگاره آموزش برنامه نویسیPHP با فریم‌وورک Laravel

واتساپ پیام های صوتی را به متن تبدیل می کند

بیل گیتس مسابقه فضایی ایلان ماسک و جف بزوس را مسخره کرد!

تبدیل کد کثیف به یک کد تمییز و پاکیزه!

از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا اختصاصی استفاده کنیم؟ کدام یک بهتر است؟ / پادکست

چگونه نرم افزار مناسب کسب و کارتان انتخاب کنید؟

اصلی‌ترین فواید رزرو اینترنتی رستوران

وبینار آموزشی چیست و چقدر در یادگیری موثر است؟

منوی آنلاین کافی شاپ و کافه و رستوران

ویژگی های یک هاست خوب

چطور کپشن اینستاگرام را جذاب و بهتر بنویسید؟

روش های افزایش فالوور در اینستاگرام