طراحی وب سایت داروخانه

دارو، مکمل و محصولات آرایشی و بهداشتی خود را ۲۴ ساعته بفروشید!

ارائۀ خدمات و کارکنان داروخانه را با موبایل و به‌سادگی مدیریت کنید

خداحافظی با شلوغی، شیوع بیماری و سؤالات بی‌شمار مشتریان داروخانه

بیماران بدحال به‌راحتی از وب سایت شما، داروهای خود را تهیه می‌کنند

مدیریت آنلاین و افزایش بهره‌وری داروخانه‌ها

مدیریت آنلاین و افزایش بهره‌وری داروخانه‌ها

داروخانه‌ها در کنار بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها، از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردارند. جایگاه ویژۀ داروخانه‌ها در توسعۀ خدمات درمانی و افزایش رضایت بیماران از خدمات پزشکی، استفاده از تکنولوژی‌های جدید در این زمینه را حائز اهمیت می‌کند.

باید توجه داشت به‌ازای هر مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی، یک نسخه برای بیماران نوشته می‌شود که این موضوع سبب شده داروخانه‌ها جزو مراکز پرازدحام، شلوغ و پُرتنش باشند. این موضوع در داروخانه‌های شهرهای بزرگ و ابرشهرهایی همچون تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و … بیشتر به چشم می‌آید .

پرسش و پاسخ بیماران، اطلاع از داروهای خاص، ساخت داروهای ترکیبی، داروهای بیماران سرطانی و… از جمله موارد متعدد ایجاد تجمع و افزایش زمان انتظار مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها هستند.

وب سایت داروخانه می‌تواند درصد بسیاری از این مصائب و معضلات را از پیش پای مدیران و صاحبان داروخانه‌ها بردارد. طراحی وب سایت داروخانه، به مدیران داروخانه‌ها و سرمایه‌گذاران بخش دارویی کمک می‌کند تا با کمترین هزینه به مدیریت و اتوماسیون داروخانه پرداخته و بهره‌وری و کارآیی داروخانه را افزایش دهند.

چرا عرضه و فروش آنلاین دارو؟

امروزه می‌توان هر چیزی را به‌صورت اینترنتی خرید و درب منزل تحویل گرفت. بنابراین وجود داروخانه آنلاین و خرید از آن نیز تعجب برانگیز نیست.

البته برای راه‌اندازی داروخانه آنلاین محدودیت‌هایی نیز وجود دارد و تنها امکان فروش آن دسته از داروها و محصولاتی وجود دارد که نیازی به نسخۀ پزشک ندارند. امکان فروش این داروها، تنها برای آن دسته از داروخانه‌های آنلاین فراهم است که در یک مکان فیزیکی نیز فعالیت می‌کنند. زیرا برای خرید داروهای دارای نسخه، نیاز است تا صحت نسخه به تایید داروخانه برسد. بنابراین به دو روش می‌توان این داروها را تهیه کرد:

۱-مشتریان باید نسخۀ خود را در وب سایت داروخانه آپلود کرده و برای دریافت سفارش خود، به‌صورت حضوری و با در دست داشتن نسخه، به داروخانه مراجعه کنند.

۲-پس از ثبت سفارش، نسخه به‌وسیلۀ پیک به داروخانه ارسال شده و پس از آماده شدن سفارش، از طریق پیک یا روش‌های ارسال دیگر، به مشتری تحویل گردد.

مزیت این روش این است که مشتریان ابتدا از طریق اینترنت به جستجو می‌پردازند و تنها یک بار نیاز به مراجعۀ حضوری به داروخانه دارند. در خرید حضوری، ممکن است برای یافتن یک دارو، نیاز به مراجعه به داروخانه‌های مختلف باشد.

البته محصولات و داروهای بدون نیاز به نسخۀ پزشک که با راه‌اندازی داروخانه آنلاین می‌توان به فروش رساند، نیز طیف وسیعی دارند. از مکمل‌ها گرفته تا محصولات آرایشی و بهداشت دهان و دندان و پوست و مو. بنابراین بدون دارا بودن یک داروخانه فیزیکی نیز، می‌توانید با طراحی وب سایت داروخانه، نسبت به فروش محصولات زیادی اقدام کنید.

به نظر می‌رسد تمایل مردم برای خرید این دسته از محصولات به‌صورت اینترنتی نیز، در حد قابل قبولی بالا باشد.

 

چرا عرضه و فروش آنلاین دارو؟
امکانات قابل ارائه برای طراحی وب سایت داروخانه

امکانات قابل ارائه برای طراحی وب سایت داروخانه

رهگیری لحظه‌ای سفارش برای مشتریان

جستجوی پیشرفته

تهیۀ لیست مشتریان به‌همراه شماره موبایل و ایمیل

ورود محصولات به‌صورت دسته‌ای

ثبت تراکنش‌ها به صورت خودکار، پس از پرداخت مبلغ سفارش از طریق درگاه بانکی

مشخص کردن داروهایی که امکان مرجوع شدن دارند.

اصلاح قیمت‌ها و اضافه کردن داروهای جدید

دریافت گزارش سود، هزینه، فروش، حجم سفارش‌ها و …

ذخیرۀ تعداد نامحدودی سبد کالا برای مشتریان

ایجاد صفحۀ مخصوص محصولات و داروهای ویژه و دارای تخفیف

تعریف روش ارسال جدید با محاسبۀ خودکار قیمت

ارائۀ تخفیف براساس مبلغ خرید مشتری

دریافت گزارش سوابق خرید و امتیازات هر مشتری

مدیریت کارکنان به‌منظور درخواست مرخصی، حضور و غیاب، محاسبۀ حقوق و …

نتایجی که داروخانه آنلاین برای شما و مشتریانتان دارد

همانطور که می‌دانیم بسیاری از مشتریان داروخانه‌ها افراد بیمار هستند. مراجعۀ بیماران به داروخانه از چند جهت با معایبی مواجه است. مهم‌ترین آن، حال بیمار است که ممکن است رفت‌وآمد برای بیمار مشکل‌ساز باشد. دیگر معایبی که مراجعۀ بیمار به داروخانه می‌تواند داشته باشد، شیوع بیماری است. مسئلۀ دیگر که مختص بیماران نیست و امری همگانی به شمار می‌رود، شلوغی داروخانه است که حتماً در جریان اتلاف وقت مراجعه‌کنندگان در برخی داروخانه‌ها هستید. طراحی وب سایت داروخانه باعث بهبود این وضعیت می‌شود و البته نتایجی هم به‌همراه دارد که به برخی از این نتایج عبارتند از:

فروش اینترنتی دارو، مُکمل و محصولات بهداشتی

یک دسته از مشتریان داروخانه‌ها به منظور خرید محصولات بهداشتی و یا خرید داروهای بدون نسخه به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند. این دسته از افراد حجم بزرگی از مشتریان را تشکیل می‌دهند. اگر امکان فروش اینترنتی داروهای بی‌نسخه و لوازم بهداشتی در وب سایت داروخانه فراهم شود، بسیاری از مشتریان به‌جای مراجعه به داروخانه، از طریق اینترنت اقدام به خرید دارو یا لوازم بهداشتی و محصولات مورد نیاز خود می‌کنند. برای اینکه این امکان را در وب سایت خود فراهم کنید نیاز است از درگاه‌های پرداخت بانکی بهره برده و برای دریافت مبلغ خرید از آن‌ها استفاده کنید.

جستجوی دارو

یکی از امکانات بسیار مفید و مؤثر در وب سایت شما، امکان جستجوی دارو توسط مشتری است. در بسیاری از موارد، بیماری با تحمل مشکلات پیرامون رفت‌وآمد اجباری به داروخانه، با عدم موجود بودن دارو در داروخانه مواجه می‌شود. برای حل این مشکل، این ویژگی به کار برده می‌شود و بسیار کاربردی و موثر است. با وجود چنین امکانی بیمار قادر خواهد بود داروی مورد نیاز خود را در وب سایت جستجو کرده و به‌صورت اینترنتی آن را خریداری کند.

معرفی داروها و موارد استفاده و همچنین عوارض آن‌ها

ارائۀ توضیح در مورد داروها بسیار مفید است و بیماران را با هر یک از دارو ها آشنا می‌سازد. همچنین با بیان موارد استفاده، می‌توان از استفادۀ بی‌مورد داروها در بسیاری از موارد جلوگیری کرد. ضمن آن که آشنایی بیمار با عوارض داروها بسیار اهمیت دارد و از بروز عوارض برای برخی از افراد جلوگیری می‌کند. علاوه‌بر این مزیت‌ها، این کار باعث شخصیت بخشیدن با وب سایت داروخانه و درنهایت خود داروخانه خواهد شد. با بالا رفتن اعتبار داروخانه تعداد مشتریان بالا رفته و کسب‌وکار داروخانه با رونق مواجه خواهد شد.

قابلیت دریافت سفارش دارو

برخی از داروها قبل از تحویل به مشتری باید از ترکیب داروهای دیگر بدست آیند. معمولاً این کار بسیار زمان‌بر بوده و باعث می‌شود بیمار مدت زیادی در انتظار دریافت داروی خود در داروخانه بماند. برای چنین مواردی بهتر است سفارش به‌صورت اینترنتی گرفته شود و برای دریافت آن، سر ساعت مقرری به داروخانه مراجعه شود.

معرفی داروخانه

یکی از مؤثرترین راه‌های تبلیغات برای داروخانه، معرفی آن از طریق وب سایت داروخانه است. بی‌تردید عده‌ای برای پیدا کردن داروخانه‌ای که امکانات مهمی نظیر همین امکانات اینترنتی یادشده را داشته باشد، در اینترنت جستجو می‌کنند. در واقع با طراحی وب سایت داروخانه، شما تبلیغ مؤثری برای داروخانۀ خود می‌کنید که هم مشتریان زیادی از طریق اینترنت جذب می‌شوند و هم با قرار دادن آدرس و موقعیت داروخانه، به کمک نقشۀ گوگل، عدۀ زیادی به‌صورت حضوری به داروخانه مراجعه می‌کنند.

نتایجی که داروخانه آنلاین برای شما و مشتریانتان دارد
عوامل تأثیرگذار در موفقیت طراحی وب سایت داروخانه

عوامل تأثیرگذار در موفقیت طراحی وب سایت داروخانه

نمایش مجوزها

در وب سایت داروخانه باید مجوزهای شما به‌طور کاملاٌ واضحی دیده شوند. در مورد خرید اقلام دارویی، به‌دست آوردن اعتماد کاربران امر مهمی است. در وب سایتتان باید تمامی مجوزهای شما به شکل موثری نشان داده شود.

نمایش کاملی از اطلاعات محصولات

توصیه می‌شود در وب سایت داروخانه، همیشه اطلاعات کاملی از محصولات نشان داده شود. اطلاعاتی مانند: تاریخ انقضا محصولات، برخی فرمول‌های پزشکی، تداخلات دارویی و … از جمله اطلاعات ارزشمند پزشکی است که دانستن آن برای بیماران اهمیت دارد.

بخش نظرسنجی

با توجه به نوع محصولاتی که به فروش می‌رسانید، می‌توانید بخش نظرسنجی قرار دهید. نظرهای مثبت مشتریان قبلی بر روی تصمیم کاربران تاثیر مثبتی می‌گذارد.

نماد اعتماد پرداخت اینترنتی

بهتر است در وب سایت خود، قسمتی را برای نشان دادن نمادهای اعتماد پرداخت اینترنتی در نظر بگیرید.

به داشتن یک اپلیکیشن فکر کنید

طراحی وب سایت داروخانه به‌طرز شگفت‌انگیزی با داشتن یک اپلیکیشن تکمیل می‌شود. کارکردن با اپلیکشن به‌مراتب ساده‌تر از وب سایت است. شما می‌توانید با گسترش کار خود، طراحی و توسعۀ اپلیکشن را در دستور کار خود قرار دهید.

قرار دادن رویدادها و مقالات سلامتی در وب سایت

بهتر است در وب سایت خود بخشی را به نمایش جدیدترین رویدادها و مقالات سلامتی اختصاص دهید. این بخش می‌تواند شامل مقالاتی دربارۀ انواع بیماری‌ها و یا روش‌های مراقبتی باشد.

احترام به حریم خصوصی کاربران

کاربران به‌دلیل افزایش راحتی و ارسال سریع داروهایشان تصمیم گرفته‌اند تا از داروخانۀ شما خرید کنند. اما حفظ حریم شخصی نیز برای آن‌ها امر مهمی است. شما باید از لحاظ قانونی و اخلاقی این کار را انجام دهید، ولی بهتر است همیشه این نکته را به کاربران یادآوری کنید.

پیشنهاداتی برای برقراری ارتباط مجدد با کاربران

امکان خرید مجدد و بازگشت مشتریان داروخانه بسیار بالا است. زیرا دارو جزو کالاهایی است که بیماران به‌صورت مرتب به آن نیاز پیدا می کنند. بهتر است در وب سایت، قسمتی را برای برقراری تماس مجدد با آن‌ها و یا دریافت اطلاعاتی مانند شماره تماس و ایمیل در نظر بگیرید. شما حتی می‌توانید درصورت تمایل بیمار، نسخه‌هایی که او به‌صورت همیشگی تهیه می‌کند را به‌صورت دوره‌ای به او یادآور شوید. کارشناسان دنیای وب می‌توانند با نهایت دقت و سرعت، این ویژگی را در طراحی وب سایت شما اعمال کنند.

جلب نظر مخاطبان و مشتریان برای ورود به وب سایت شما

باید اقداماتی مستمر و بدون وقفه برای تبلیغات، تولید محتوای مفید و افزایش رتبه در موتورهای جستجو انجام دهید. وب سایت‌هایی که در رتبه‌های اول تا سوم موتورهای جستجو قرار می‌گیرند، بیشترین مخاطب را به سمت خود جذب می‌کنند. مهم‌ترین بخش این کار که تأثیر زیادی در دیده‌شدن و جذب مخاطب برای داروخانۀ آنلاین شما دارد، تولید محتوایی با کیفیت است. محتوای با کیفیت در کنار طراحی وب سایت داروخانه به‌صورت حرفه‌ای و اختصاصی، زمینه را برای ارتقای رتبه در موتورهای جستجو فراهم می کند. مجموع اقداماتی که برای ارتقای رتبه در موتورهای جستجو صورت می‌گیرد با نام سئو شناخته می‌شود.

برای اینکه بتوانید این بخش از کار را به خوبی انجام دهید، باید اطلاعات کافی در مورد سئو فروشگاه اینترنتی، به‌ویژه داروخانۀ آنلاین، به دست آورید و زمان کافی را صرف تولید محتوای مناسب کنید.

محتوای تولید شده برای یک داروخانۀ آنلاین باید به‌گونه‌ای باشد که مشتریان با مطالعۀ آن‌ها، اطلاعات کافی برای انتخاب به دست آورند. به‌طور‌کلی داروخانۀ آنلاین شما باید این اطلاعات را به مشتریان ارائه دهد:

توضیحات کامل در مورد هر دارو

عوارض جانبی دارو

ترکیبات و موارد منع مصرف

وزن و بسته‌بندی دارو

تاریخ تولید و انقضا

نام برند

تصویر با کیفیت از دارو

توضیحات مناسب از موارد استفادۀ دارو

امکان مقایسه با محصولات مشابه

امکان ارائۀ مشاوره آنلاین یا سیستم پاسخگویی به سوالات

لازم به‌ذکر است؛ در هر وب سایتی که ما طراحی می‌کنیم؛ اولویت شمارۀ یک ما سئو است. با تجربه‌ای که در این زمینه داریم به شما کمک می‌کنیم تا رتبه‌بندی خوبی در موتور جستجوی گوگل داشته باشید تا نگاه‌های بیشتری به وب سایت شما دوخته شود!

جلب نظر مخاطبان و مشتریان برای ورود به وب سایت شما
طراحی وب سایت داروخانه به‌صورت موبایل فرندلی

طراحی وب سایت داروخانه به‌صورت موبایل فرندلی

طراحی ریسپانسیو (Responsive Design) یا واکنش‌گرا یا موبایل فرندلی مربوط به تغییر ظاهر صفحات وب سایت متناسب با سایز مرورگر کاربران است. یعنی ظاهر وب سایت در تمام دستگاه‌هایی که کاربر با آن از وب سایت دیدن می‌کند (مثل موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و..)، مناسب باشد.

امروزه کاربران با موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و.. از اینترنت استفاده می‌کنند. صفحات وب باید به گونه‌ای باشند که کاربر موقع استفاده از آن نیاز به زوم کردن، اسکرول کردن افقی و… را نداشته باشد، متن‌ها خوانا و دکمه‌ها قابل کلیک باشند.

چرا واکنش‌گرا بودن وب سایت مهم است؟

طراحی وب سایت داروخانه به‌صورت ریسپانسیو باعث می‌شود کاربر حین مراجعه به صفحات آن، تجربۀ بهتری داشته باشد. بدون نیاز به زوم کردن در صفحه، تمام مطالب را بخواند و تصاویر را ببیند به گونه‌ای که استفاده از وب سایت برای او آزاردهنده نباشد.
همچنین واکنش‌گرایی صفحات اثر بسیار خوبی در سئو خواهد داشت. گوگل به وب سایت‌هایی که برای کاربران خود ارزش قائل شده و برای راحتی آن‌ها طراحی مناسبی دارند، بیشتر توجه می‌کند! یعنی شانس شما برای قرارگیری در سطرهای اول از نتایج جستجو بیشتر می‌شود.

 

برای ورود به دنیای دیجیتال آماده‌اید؟

طراحی وب سایت داروخانه، دروازۀ ورود به دنیای دیجیتال و حضور مؤثر در فضای دیجیتال برای داروخانه‌ها است. به‌این‌منظور و برای کسب اطلاعات بیشتر؛ بهترین کار این است که با شمارۀ ویژۀ دنیای وب در زیر همین مطلب تماس بگیرید و یا از طریق گزینۀ مشاوره؛ نام و شماره تلفن خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم و پس از مشورت با مشاورین فنی ما، در صورتی که تصمیم‌تان برای داشتن یک وب سایت اختصاصی و حرفه‌ای قطعی شد و موافق بودید، کار را شروع خواهیم کرد.

در ضمن دنیای وب در حوزۀ پزشکی و سلامت، خدمات نرم افزاری دیگری هم ارائه می‌دهد که می‌توانید این خدمات را در صفحه‌های زیر مشاهده کنید:

طراحی اپلیکیشن پزشکی

نرم افزار مشاوره آنلاین پزشکی

نرم افزار نوبت دهی آنلاین

نرم افزار پذیرش و جواب دهی آنلاین

برای ورود به دنیای دیجیتال آماده‌اید؟

اطلاعات بیشتری برای تصمیم گیری نیاز داری؟

308 - 28 - 284 - 021

وبلاگ

تبدیل کد کثیف به یک کد تمییز و پاکیزه!

از سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا اختصاصی استفاده کنیم؟ کدام یک بهتر است؟ / پادکست

چگونه نرم افزار مناسب کسب و کارتان انتخاب کنید؟

اصلی‌ترین فواید رزرو اینترنتی رستوران

وبینار آموزشی چیست و چقدر در یادگیری موثر است؟

منوی آنلاین کافی شاپ و کافه و رستوران

ویژگی های یک هاست خوب

چطور کپشن اینستاگرام را جذاب و بهتر بنویسید؟

روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

انتخاب نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک

۱۱ نکته برای مراقبت از لپ تاپ از نگاه کارشناسان تکنولوژی

ویژگی‌های صفحه ارتباط با ما