انتظار می رود مک بوک پروهای ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در سال ۲۰۲۳ وارد بازار شوند

برخلاف شایعات قبلی، گزارشی جدید می‌گوید اپل اوایل سال آینده میلادی از نسل جدید مک بوک پرو رونمایی می‌کند.

در حالی که برخی شایعات از معرفی مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در ماه نوامبر سال جاری میلادی خبر می‌دهند، حالا شایعه‌ای جدید می‌گوید اپل این لپ‌تاپ‌ها را سال ۲۰۲۳ معرفی و روانه بازار می‌کند.

مک بوک‌های جدید اپل که به احتمال زیاد با تراشه‌های M2 پرو و مکس از راه می‌رسند، به گفته یکی از منابع دنیای فناوری به نام «Yuex112»، تا سال آینده میلادی معرفی نخواهند شد. این منبع مدعی شده که اپل در ماه مارس از این محصولات رونمایی خواهد کرد.

نسل بعدی مک بوک پرو ۲۰۲۲ معرفی می‌شود یا ۲۰۲۳؟

اپل تا به امروز چندین بار در ماه نوامبر دست به رونمایی از جدیدترین مک‌ها زده که برای مثال می‌توان به نسل اول مک بوک پرو ۱۶ اینچی در نوامبر ۲۰۱۹ و سه مک بوک مجهز به تراشه M1 در نوامبر ۲۰۲۰ اشاره کرد. بنابراین انتظار برای رونمایی از نسل بعدی مک بوک پرو در نوامبر ۲۰۲۲ منطقی به نظر می‌رسد، با این حال Yeux1122 می‌گوید با توجه به فعالیت‌های زنجیره تامین، باید سال آینده منتظر چنین محصولاتی باشیم.

گفته این منبع در مقابل پیش‌بینی مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ قرار می‌گیرد که باور دارد مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی جدید در آینده نزدیک معرفی می‌شوند. این پیش‌بینی هم احتمال معرفی این محصولات در ماه نوامبر را تقویت می‌کند، البته گفته تیم کوک می‌تواند چنین شایعاتی را رد کند.

تیم کوک اخیرا گفته بود که خط محصولات این شرکت پیش از فرا رسیدن تعطیلات، آماده هستند که همین گفته می‌تواند به معنای عدم معرفی محصول جدیدی در سال جاری میلادی باشد. اگر کوپرتینویی‌ها ماه آینده میلادی دست به معرفی این لپ‌تاپ‌ها نزنند، باید همان اوایل ۲۰۲۳ منتظر رونمایی از آن‌ها باشیم. در هر صورت باید فعلا منتظر بمانیم.

منبع: دیجیاتو