۱۲ نکته کلیدی برای بهینه سازی محتوای وب سایت

بعد از طراحی یک سایت تازه فعالیت اصلی یعنی بهینه‌سازی آن آغاز می‌شود. اگر در فکر داشتن یک وب‌سایت موفق هستید حتماً به نحوه بهینه‌سازی آن توجه داشته باشید چرا که طراحی وب‌سایت بدون رعایت اصول سئو و انجام فرآیند بهینه سازی، هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت. بنابراین از آنجا که هدف اصلی شما بعد از طراحی یک سایت بالا بردن بازدیدکنندگان سایت است. اولین قدم مهم برای رسیدن به این هدف کسب رتبه برتر در نمایش نتیجه موتور جست و جو است. یکی از مراحل مهم برای رسیدن به این هدف، بهینه سازی محتوای وب سایت است که در این مطلب مورد بررسی قرار داده‎ایم.

اصول مهم در بهینه سازی محتوای وب سایت

یکی از گام‌های اساسی در بهینه‌سازی سایت تولید محتوا بسته به هدفی که از طراحی وب سایت دارید می‎باشد، هر چند محتوای سایت متفاوت باشد اما یکسری قاعده یکسان برای تولید محتوا وجود دارد که نحوه به‌کارگیری آن‌ها نیز بسیار مهم می‌باشد. یک ساختار طبقه بندی شده برای تولید محتوا، مسیری مناسب برای دسترسی به اطلاعات و چینش اطلاعات به شما می‌دهد که این امر باعث دسترس‌پذیرتر شدن وب‌سایت می‌شود.

یکسری نکات کلیدی که دنیای وب برای راحت‌تر شدن شما در بهینه‌سازی محتوای وب سایت در اختیارتان می‌گذارد به شرح زیر می‌باشد:

– قرار دادن کلیدواژه کانونی در عنوان مطلب، ترجیجا ابتدای عنوان (کلمه کلیدی باید کلمه‌ای باشد که کاربران سرچ می‌کنند.)

– بولد (Bold) کردن کلمات مهم در متن

– قرار دادن کلمه کلیدی در پاراگراف اول

– قرار دادن کلمه کلیدی در تیترهای داخلی مطلب

– قرار دادن عبارات مترادف و پر سرچ مرتبط با کلمه کلیدی در مطلب

– استفاده از برچسب‌های مرتبط با محتوا

– قرار دادن لینک داخلی (بهتر است کلمات مرتبط با کلیدواژه کانونی به مطالب قبلی وب‌سایت لینک شوند)

– قرار دادن لینک خارجی در صورت نیاز

– قرار دادن کلمه کلیدی در alt تصویر

– نوشتن متای توضیحات دارای کلمه کلیدی (متای توضحیات در ابزار سئو موجود است که با زدن دکمه ویرایش اسنیپ نمایش داده می‌شود)

– استفاده از تصاویر در محتوا (بهتر است تصویر با نام کلمه کلیدی ذخیره شود)

– استفاده نکردن از کلیدواژه تکراری (در صورتی که کلیدواژه تکراری باشد، ابزار سئوی وب‌سایت آن را اعلام می‌کند. برای حل این مشکل سعی کنید از کلیدواژه کانونی دقیق و جزئی استفاده کنید)