حذف خودکار چربی اثر انگشت از روی صفحه نمایش

یکی از منفورترین موارد استفاده از شیشه در قاب پشتی و وجود صفحه نمایش تمام شیشه در جلوی دستگاه را می توان جذب چربی اثر انگشت دانست. این امر زیبایی دستگاه را تحت تأثیر قرار می دهد. خبر خوب این است که می توانید امیدوار باشید که به لطف فناوری جدید، چربی اثر انگشت را به طور خودکار از روی صفحه پاک کنید.

به گزارش دنیای وب و به نقل از ترنجی به راحتی می‌توان گفت که تلفن‌های هوشمند به آهنرباهای چربی اثر انگشت تبدیل شده اند. کسانی که دارای طراحی قاب پشتی مات هستند شاید دیرتر با آن مواجه شوند اما تقریبا هر گوشی هوشمند معرفی شده در سال ۲۰۲۳ در مدت زمان کوتاهی به یک آشفتگی چرب تبدیل می شود.

شاید فکر کنید برندهای موبایل به این موضوع فکر کرده اند، اما به نظر می رسد جنرال موتورز بیشتر از شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ به این موضوع اهمیت می دهد. طبق یک پتنت مشخص، این شرکت در حال کار بر روی یک “نمایشگر خود تمیز شونده” است که می تواند به طور خودکار “اثر انگشت” را حذف کند.

اساساً در ساختار صفحه نمایش لمسی از یک پوشش نامرئی استفاده شده است. این پوشش تحت تأثیر اشعه ماوراء بنفش واکنش شیمیایی خاصی ایجاد می کند که متعاقباً مواد آلی باقی مانده را که باعث اثر انگشت می شوند تجزیه می کند.

به طور خلاصه باید گفت که پس از قرار گرفتن صفحه نمایش در معرض اشعه ماوراء بنفش، تمام لکه ها از بین می روند. با توجه به اینکه نور UV زیادی از خورشید دریافت می کنیم، گوشی های هوشمند ما در بیشتر مواقع نیاز به اثر انگشت ندارند.

همچنین لازم به ذکر است که این پتنت فراتر از آن بوده و با در نظر گرفتن پیکسل های خاص داخل پنل نمایشگر، در صورت لزوم نور UV لازم را ساطع می کند.