راهنمای استفاده از ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست و چگونه ریلز را فعال کنیم؟

ریلز اینستاگرام (Instagram Reels)، در پی رقابت سخت با برنامه پرطرفدار تیک تاک طراحی شده است. برنامه ریلز، برنامه ای شبیه به تیک تاک است که به تازگی در فید اینستاگرام کاربران اضافه شده است. بنا به گفته مارک زاکربرگ مدیرعامل متا برنامه ریلز اینستاگرام، محرک اصلی رشد تعامل در اینستا به حساب می آید. اینستاگرام با افزودن قابلیت های جدید و فوق العاده خود، فضای عالی برای کسب و کار کاربران در حوزه های مختلف ایجاد کرده است.
در حال حاضر کاربران اینستاگرام می توانند با استفاده ریلز اینستا، ویدیو ها کوتاه ۳۰ الی ۶۰ ثانیه ای کاملا تعاملی را ایجاد کنند و محصولات خود را در قالب ویدیو های کوتاه و بسیار جذاب تبلیغ نمایند. اگر هنوز اطلاع زیادی از این برنامه ندارید و سوالات زیادی در این مورد برایتان پیش آمده است، توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله که در سایت سون فالوور منتشر شده است با ما همراه باشید تا به طور کامل با ریلز آشنا شوید.

ریلز اینستاگرام چیست؟

اکثر کاربران هنوز برایشان سوال است که ریلز اینستاگرام یعنی چی و کاربرد آن چیست؟ قابلیت ریلز اینستاگرام در اواسط سال ۲۰۲۰ به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه شد و توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرد. اما شاید بپرسید که اصلا ریلز چیست؟ ویدیو های ریلیز اینستاگرام، حلقه های عمودی کوتاه مدت ۶۰ ثانیه ای هستند که زمان آن به تازگی، به ۹۰ ثانیه افزایش پیدا کرده است. کاربران می توانند انواع تصاویر یا ویدیوهای جذاب خود را توسط برنامه ریلز اینستا ویرایش کنند و آن ها را در فید اصلی اینستا یا اکسپلورر به اشتراک بگذارند.
ریلز اینستاگرام در ابتدا مانند سایر قابلیت های اینستا، برای برخی از کاربران و فقط در ۵۰ کشور دنیا قابل دسترسی بود. اما با گذشت زمان و با استقبال بیش از حد کاربران برنامه ریلز، عمومی شد. سپس همه کاربران اینستاگرام توانستند با بروز رسانی اینستا، به آن دسترسی پیدا کنند. متاسفانه برنامه ریلز، در ایران به طور رسمی قابل دسترس نیست و هنوز هم برخی از کاربران نمی توانند از آن استفاده کنند.

ریلز اینستاگرام چند ثانیه است؟

ریلز برای ساخت ویدیو های ۱۵، ۳۰ و ۶۰ ثانیه ای مورد استفاده قرار می گیرد. اما اینستاگرام در طول هفته های اخیر، زمان ریلیز اینستاگرام را ۳۰ ثانیه افزایش داده است. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، زمان جدید یک و نیم دقیقه ای (۹۰ ثانیه) به ریلیز اینستاگرام اضافه شده است.
ریلز اینستاگرام چند ثانیه است؟ آیا این تایم ۹۰ ثانیه ای برای همه کاربران عرضه می شود یا خیر؟ مدیر اینستاگرام در پاسخ به این سوالات اعلام کرده است که در حال حاضر این موضوع، در مرحله آزمایش است و هنوز برنامه رسمی برای توسعه آن وجود ندارد.

منبع : ویرگول ، سون فالوور