قابلیت کانال اینستاگرام رسما معرفی شد

متا به طور رسمی از بخش جدیدی در اینستاگرام با نام Channels رونمایی کرد که شباهت زیادی به کانال های تلگرامی دارد.

به گزارش دنیای وب به نقل از دیجیاتو، متا به صورت رسمی از بخش جدیدی در اینستاگرام به نام Channels رونمایی کرد که شباهت زیادی به کانال‌های تلگرامی دارد. کانال‌های اینستاگرامی نیز مانند کانال‌های تلگرامی دارای مدیر هستند و مدیران کانال‌ها می‌توانند پست، تصویر و ویدیو را برای کاربران خود به اشتراک بگذارند.

در حالی که دنبال کنندگان کانال ها نمی توانند برای آنها پست بگذارند، می توانند از طریق ایموجی به پست ها واکنش نشان دهند. کانال ها را می توان از طریق صندوق ورودی ایجاد کرد و سپس برای دسترسی آسان کاربران به نمایه پین ​​کرد.

متا کانال، اولین کانال اینستاگرام با الگوبرداری از تلگرام

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، برای شروع از کانال متا رونمایی کرد. در این کانال اینستاگرام قرار است اخبار و محصولات متا به صورت پست متنی، تصویری و تصویری به اشتراک گذاشته شود. مارک زاکربرگ قصد دارد از طریق کانال جدید مسیر ارتباطی دیگری با کاربران خود ایجاد کند و اعلام کرده است که حتی نظرسنجی ها را در این کانال به اشتراک خواهد گذاشت تا کاربران بتوانند ارتباط نزدیک تری با متا داشته باشند.

در حال حاضر تنها کاربران نسخه موبایل می توانند از این قابلیت جدید استفاده کرده و وارد کانال اینستاگرام شوند و این قابلیت هنوز در اختیار کاربران نسخه تحت وب این شبکه اجتماعی قرار نگرفته است.

باید دید متا در ارتباط با قسمت جدید کانال اینستاگرام چقدر می تواند موفق باشد و کاربران این شبکه اجتماعی چقدر ترجیح می دهند از قسمت کانال اینستاگرام استفاده کنند.