معایب و مشکلات طراحی وب سایت با قالب آماده

قالب های آماده، قالب های از پیش طراحی شده هستند که می توانند در عرض چند دقیقه روی سایت قرار بگیرند، شاید شما هم شعار “همین امروز آنلاین شوید” را شنیده باشید. اکثر کاربران می توانند بعد از گذشت چند ساعت از بستن قرارداد، آنلاین شوند، گرچه وب سایت شما مشابه هزاران وب سایت دیگر خواهد بود و رقبای شما هیچگونه محدودیتی برای استفاده از قالبی که شما استفاده کرده اید نخواهند داشت. در این مطلب به بررسی معایب و مشکلات طراحی وب سایت با قالب آماده پرداخته ایم.

هزینه طراحی وب سایت با قالب آماده

هزینه ای که شما برای طراحی سایت با قالب آماده می پردازید کمتر است، اما این پایان ماجرا نخواهد بود. باید بدانید که هزینه های پنهان زیادی در استفاده از قالب های آماده وجود دارد، در طراحی وب سایت باید به اهداف بلند مدت فکر کنید، بروزرسانی یک قالب آماده و ایجاد امکانات دلخواه ممکن است سخت باشد بنابراین شما نیاز به استخدام یک توسعه دهنده وب سایت خواهید داشت تا کدها را به همان شیوه ای که میخواهید تغییر دهد.

در اکثر موارد نیز صاحبان چنین سایت هایی بعد از مدتی متوجه می شوند که رسیدن به اهدافشان با استفاده از این سایت ها غیر ممکن است و مجبور می شوند از اول سایت طراحی کنند. در نیتجه هم زمان و هم هزینه بسیار زیادی را از دست داده اند.

حال چه بسا افرادی که از عدم آگاهی مشتریان استفاده کرده و هزینه ساخت یک وب سایت سفارشی را دریافت می کنند و مدت زمان تحویل پروژه را طولانی می کنند در حالی که برای ساخت سایت از قالب های آماده استفاده خواهندکرد.

ایجاد تجربه کاربری نامطلوب

نکته دیگری که وجود دارد این است که لازمه ایجاد یک تجربه کاربری خوب، ساخت سایت سفارشی است که نشان میدهد نام تجاری شرکت شما منحصر به فرد است. سایت شما ویترین کسب و کار شماست و اولین چیزی است که مشتریان آنلاین مشاهده می کنند، بنابراین برداشت آنها از خدمات و محصولات شما متاثر از سایت شما خواهد بود.

عدم رعایت موارد سئو

سئو یک وب سایت از دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تشکیل می شود  که می‌توان سئو داخلی وب سایت را مهم ترین عامل پیشرفت یک وب سایت در موتورهای جستجوگر دانست  یکی از مواد مهم سئو، رعایت اصول کدنویسی استاندارد است، معمولا در  قالب آماده اصول سئو یا بسیار کم رعایت شده یا اصلا رعایت نشده که بر رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر مستقیم خواهد داشت. شاید بتوان عدم رعایت موارد قنی را از مهمترین مشکلات طراحی وب سایت با قالب آماده دانست.

محدودیت بروزرسانی و ایجاد تغییرات

نصب قالب های آماده فرآیند ساده ای دارد، فقط باید یک قالب را انتخاب کنید، دانلود کنید و روی سایت نصب کنید، به همین راحتی شما یک سایت خواهید داشت، اما با چه شرایط و کیفیتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این قالب ها به گونه ای نوشته شده اند تا برای کسب و کارهای مختلف مانند شرکت ها فروشگاه ها بیمارستان ها کارخانجات و غیره قابل استفاده باشند و در نتجه با نیازهای هر یک از این موسسات به صورت تخصصی همخوانی نخواهند داشت

بعد از نصب قالب باید زمان بسیار زیادی را برای انجام تغییرات مورد نظر روی سایت انجام دهید تا سایتتان با نیازهای مجموعه همخوانی داشته باشد، حال آنکه محدودیت های مختلف نیز در ایجاد تغییرات وجود دارد

نداشتن پشتیبانی

یکی دیگر از مشکلات طراحی وب سایت با قالب آماده این است که، قالب های آماده معمولا پشتیبانی خاصی ندارند و برای رفع ایرادات و مشکلات باید تا زمان ارائه آپدیت بعدی از وب سایت صبر کنید یا انجام کار را به شخص دیگری بسپارید که در دراز مدت شما را متحمل هزینه بیشتری نسبت به ساخت سایت های سفارشی خواهد کرد. در حالی که برای طراحی قالب های کد نویسی شده شما با یک برنامه نویس طرف هستید که می تواند در هر زمان برای رفع ایرادات و یا اعمال تغییرات در سایت شما اقدام نماید.

حتی بهترین قالب های آماده نیز محدودیت های بسیاری دارند و بدون شک شما در بروزرسانی و یا مدیریت آنها دچار مشکل خواهید شد، در واقع قابلیت های و امکاناتیکه این قالب ها دارند بسیار محدود است و تغییر کدهای آن نیز نیاز به تخصص و زمان دارد.

 

اگر برای  کسب و کار خود به دنبال ویترین ۲۴ ساعته حرفه ای و خاص هستید از قالب های آماده دوری کنید.