پتنت جدید اپل برای تبدیل پیام های iMessage به محتوای صوتی

اپل در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که قرار است پیام های iMessage را با صدای کاربر به محتوای صوتی تبدیل کند.

به گزارش دنیای وب و به نقل از دیجیاتو، اپل در یکی از پتنت‌های جدید خود، روشی را برای تبدیل پیام‌های iMessage به یک یادداشت صوتی توصیف کرده است. با وجود این قابلیت، کاربر گیرنده می‌تواند این انتخاب را داشته باشد که پیغام شما را نه با صدای سیری، بلکه با صدای خودتان گوش دهد.

در حال حاضر، کاربران می توانند از سیری بخواهند که متن دریافتی یا iMessage آنها را با دستوراتی مانند “خواندن پیام متنی” یا “خواندن آخرین پیام” از یک مخاطب بخواند. سیری همچنین می تواند پاسخ های کاربران را برای آنها ثبت کند. با این حال، ویژگی جدیدی که وب‌سایت Patently اپل به آن اشاره می‌کند، در موقعیت‌های خاصی مانند زمانی که در حال رانندگی هستید یا هنگام آشپزی مفید خواهد بود.

خواندن پیام های iMessage با صدای خود کاربر

همانطور که گفتیم، ویژگی جدید اپل به کاربران این امکان را می دهد که پیام های دوستان خود را با صدای آنها گوش دهند. برای تحقق این امر، اپل از کاربران می خواهد که یک فایل صوتی را با اطلاعات مورد نیاز برای تقلید صدای خود به اشتراک بگذارند.

به عبارت دیگر، هنگام ارسال iMessage به دیگران، گوشی شما گزینه ارسال فایل صوتی را نیز به شما ارائه می دهد. این فایل به طور خودکار بر اساس استفاده شما از سیری ایجاد می شود و در گوشی شما ذخیره می شود. همچنین از گیرنده پیام پرسیده می شود که آیا می خواهد پیام را با فایل صوتی دریافت کند یا خیر. البته راهی برای ارسال پیام صوتی به تنهایی نیز وجود دارد.

مانند سایر گزارش‌های مبتنی بر پتنت، نمی‌توان دقیقاً محل کار اپل بر روی این ویژگی را تأیید کرد. با این حال، به نظر می رسد که قابلیت تبدیل iMessages به یادداشت های صوتی یک ویژگی بسیار جالب خواهد بود و اپل می تواند آن را برای بهبود تجربه نرم افزاری خود ارائه دهد.