با جدیدترین قابلیت اینستاگرام آشنا شوید

به نظر می‌رسد که اینستاگرام به‌تازگی قابلیت و امکانات جدیدی را به‌طور آزمایشی به پلتفرم خود افزوده است.

اینستاگرام روز گذشته با انتشار بیانیۀ جدید اعلام کرد که پلتفرم این شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار به‌تازگی میزبان چند قابلیت جدید و کاربردی شده که برخی از آن‌ها به صورت آزمایشی برای تعداد محدودی از کاربران داوطلب در برخی از کشورها ارائه شده است که هدف همۀ این قابلیت‌های جدید آن است که فضای اینستاگرام مثبت‌تر و بهتر از پیش شود.

یکی از این قابلیت‌های کاربردی، امکان سنجاق کردن برخی نظرات به بخش بالای پست‌های منتشر شده به‌صورت آزمایشی است. این بدان معناست که کاربران قادر خواهند بود چندین نظر را که به مذاق آن‌ها بیشتر خوش آمده، به دلخواه خود سنجاق کنند تا مخاطبان در صورت مشاهدۀ محتوا و پست به اشتراک گذاشته‌شده، نظرات بهتر و مورد تایید صاحب حساب کاربری مربوطه را مشاهده کنند. در واقع این همان رویکردی است که پیشتر در پلتفرم یوتیوب اضافه شده بود که به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد نظرات مثبت را در معرض دید همگان قرار دهند.

به گفتۀ بسیاری از کارشناسان فعال در حوزۀ فناوری، این قابلیت برای آن دسته از کاربرانی که تعداد دنبال‌کنندگان و فالوورهای بسیاری در اینستاگرام دارند، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

یکی دیگر از قابلیت‌های اضافه‌شده به این شبکه اجتماعی، محدود کردن تگ یا منشن کردن کاربران در زیر یک پست است که کاربران بدین منظور می‌توانند به قسمت تنظیمات اینستاگرام رفته و در بخش حریم خصوصصی؛ حریم خصوصی‌های مختلفی نظیر “تمامی افراد”، ” تنها حساب‌های کاربری دنبال‌شده” و یا “هیچ‌کس ” را انتخاب کنند. در واقع در صورتی که گزینۀ آخر انتخاب شود، هیچ کسی قادر نخواهد بود کاربر مورد نظر را در بخش کپشن پست، نظرات و حتی استوری، منشن کند.

اینستاگرام همچنین با انتشار به‌روزرسانی جدید خود امکان پاک کردن گروهی نظرات افراد را به‌طور همزمان به پلتفرم خود اضافه کرده است.

منبع: ایسنا