گوگل با پلتفرم جدیدش کار طراحی سایت را راحت تر می کند

گوگل برای طراحی وب سایت هایی که بیشتر با Material Design سازگاری داشته باشند، پکیج Material Design Lite را منتشر کرده است که با پشتیبانی راحت از کلیه ی قابلیت های CSS، HTML و JS این امکان را به توسعه دهندگان می دهد تا سایت هایی یکنواخت اما در عین حال گیرا طراحی کنند. در ادامه با دنیای وب همراه باشید تا با این ابزار طراحی وب بیشتر آشنا شویم.
توسعه دهندگان گوگل، این ابزار را که موجب می شود وب سایت ها بیشتر شبیه به اپلیکیشن های آندرویدی به نظر برسند، معرفی کرده اند. این ابزار یک فریم ورک Front-end برای ساخت وب سایت هایی با مفهوم Material Design شرکت گوگل است. دیدیم که پس از معرفی آندروید نسخه ی Lollipop، رابط های کاربری گوگل از یک طراحی مینیمالیسیتی جدید که به مرور در همه ی اپلیکیشن های آندرویدی از جمله WhatsApp هم دیده می شود بهره گرفته اند. فریم ورک Material Design Lite، استفاده از ابزار های فرانت اند که روز به روز در حال تغییرات سریعی هستند را برای توسعه دهندگان وب سایت ها تسهیل می کند. علاوه بر این، این فریم ورک حجم کمی دارد پس لازم نیست نگران سایز کد ها باشید.

فریم ورک Material Design Lite، عناصر رابط کاربری رایج متریال دیزاین را در بر می گیرد که شامل فیلدهای ورود متن، دکمه ها، اسلایدرها، تب ها، اسپینر و چک باکس ها است. این فریم ورک، همچنین برای توسعه دهندگانی که نمی خواند زمان زیادی صرف طراحی رابط کاربری سایت خود کنند، این فریم ورک شامل 5 قالب آماده است که در عرض چند دقیقه می توان آن را نصب کرده و مورد استفاده قرار داد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]