سئو وب سایت فروشگاهی

برقراری ارتباط با مشتریان در حالی که خوابیده‎اید.

بدون محدودیت زمانی و مکانی محصولات خود را بفروشید.

میزان درآمد حاصل از فروش خود را افزایش دهید.

کارمند فروش 24 ساعته داشته باشید.

اهمیت سئو کردن وب سایت فروشگاهی بعد از طراحی

اهمیت سئو کردن وب سایت فروشگاهی بعد از طراحی

در این مطلب به بررسی موارد تاثیرگذار در سئو وب سایت فروشگاهی با درک صحیح افراد از سوددهی تجارت الکترونیک و به‌کارگیری اینترنت در خرید و فروش، افراد زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند؛ اگر شما هم به دنبال راه‌اندازی یک وب سایت فروشگاهی هستید باید بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

هدف حیاتی در یک وب سایت فروشگاهی بالا بردن فروش کالاهای سایت و کسب درآمد بیشتر است؛ بنابراین باید با به‌کارگیری دانش و نکات اصولی، جایگاه وب سایت خود را در لیست حاصل از نتایج جست و جو در رتبه برتر قرار دهید تا میزان بازید از سایت شما تا حد چشم‌گیری افزایش یابد راه‌حل این کار بهینه سازی وب سایت با روش‌های اصولی است.

در واقع موفقیت نهایی فروشگاه آنلاین شما به چندین و چند عامل بستگی دارد اما احتمالاً یکی از مهم‌ترین عامل‌ها این است که سایت شما در کجا و چگونه توسط موتورهای جستجو نشان داده می‌شود.

موارد موثر در بهینه سازی و سئو وب سایت فروشگاهی

برای بهینه کردن سایت استراتژی‌های استانداردی از قبیل امکان خرید آسان، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سرعت لود، ارائه کد تخفیف و استفاده از بنرهای مناسب و… وجود دارد تا سایت از نظر فنی رتبه مناسبی را کسب کند این نکته نیز قابل‌انکار نیست اگر تمام سایت‌های فروشگاهی از یک روش تکراری برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند نمی‌توان سایت برتر را راحت‌تر یافت بنابراین باید نکات کلیدی دیگری را در نظر گرفت که دنیای وب شما را در این راستا یاری خواهد داد.

موارد موثر در بهینه سازی و سئو وب سایت فروشگاهی
معماری اطلاعات و تولید محتوا

معماری اطلاعات و تولید محتوا

یک ساختار طبقه بندی شده برای تولید محتوا، مسیری مناسب برای دسترسی به اطلاعات و چینش اطلاعات است بنابراین داشتن یک معماری حائز اهمت است چرا که باعث دسترس‌پذیر تر شدن و اثرگذاری بیشتر سایت می‌شود.

ممکن است موضوع سایت شما و کالاهایی که برای فروش از آن‌ها استفاده می‌کنید اغلب در دیگر سایت‌ها فروشگاهی نیز یافت شود بنابراین این شما هستید که با تولید محتوا مناسب میزان اثرگذاری سایت خود را بیشتر کرده و کاربران را به سایت خود وفادار می‌کنید.

یکی از نکاتی که می‌توان از آن در تولید محتوا استفاده کرد توجه به این امر است که آدم‌های متفاوت سلیقه مختلف دارند شباهت تولید محتوا طبق یک طرح و ایده تکراری همانند بازی فوتبالی است که یک بازیکن سعی دارد تا دقیقه نود توپ را در دست گرفته و خودش توپ را به سمت دروازه هدایت کند درصورتی‌که نتیجه روشن است بازی بدون پاس‌کاری تیم را از برد دور می‌کند.

بنابراین توجه داشته باشید که هر چه تفکرات مختلف‌تری را به کار بگیرید، شانس بیشتری برای برطرف کردن نیازهای کاربران مختلف خواهید داشت.

مدیریت کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی به کاربران این اجازه را می‌دهد که سایت‌ها را از طریق موتورهای جست و جو گر بیایند و به شما نیز این امتیاز را می‌دهد که سایتتان بیشتر دیده شود بنابراین انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای یافتن امتیاز حائز اهمیت است چرا که هر چه کلمات کلیدی فراگیرتری را برگزینید سایت شما بیشتر در معرض جست و جو قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید سایت شما قرار نیست رمزگذاری شده باشد و تنها کلید رمزگشایی آن به دست افرادی معدودی باشد که به آن دسترسی دارند. ما با این هدف اقدام به ایجاد کلمه کلیدی می‌کنیم که هر فردی در هر نقطه کشور با هر میزان تحصیلات بتواند سایت را در میان میلیون سایت فروشگاهی آنلاین ببیند بنابراین باید با توجه به این هدف کلمه کلیدی خود را انتخاب کرده تا به‌راحتی پس از جست‌وجو کاربران سایت، درنتیجه نمایش داده شود.

مدیریت کلمات کلیدی
 دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها

دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها

در سایت فروشگاهی اغلب محصولات در زمینه‌های متفاوتی یافت می‌شود بنابراین چگونه دسته‌بندی کردن آن‌ها برای بهبود سئو وب سایت فروشگاهی مهم است چرا که دسترسی آسان کاربران و جلوگیری از پیچیدگی فرایند جست جو از اهداف سایت فروشگاهی است.

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که وارد یک سایت فروشگاهی شده‌اید که نه‌تنها محصول و یا خدمات موردنظر خود را نیافته‌اید بلکه ترجیح داده‌اید هر چه سریع‌تر به علت به‌هم‌ریختگی و شلوغی سایت از آن خارج شوید بنابراین چگونه دسته‌بندی کردن محصولات بسیار اهمیت دارد تا کاربران هر آنچه که به دنبال آن هستند را در کوتاه‌ترین زمان بیابند.

گاهی کاربران باهدف خرید محصولی خاص وارد سایت شما نمی‌شوند بلکه بعد از دیدن یکسری بخش‌ها و دسته‌های همانند دسته‌های جدیدترین و داغ‌ترین محصولات مجذوب آن‌ها شده و بعد تصمیم خرید آن را می‌گیرند.

یکی از پربیننده‌ترین دسته‌های رایج در سایت‌های فروشگاهی دسته تخفیف محصولات است که داشتن آن بسیار سودمند است چراکه اغلب افراد به دنبال خرید محصولاتی باکیفیت بالا و قیمت پایین هستند.

تحلیل رقبا

شاید اولین سؤالی که به ذهن شما می‌رسد این باشد که در حین سئو وب سایت فروشگاهی چه سایت‌هایی را می‌توانید به‌عنوان رقیب سایت خود بدانید. رقبای سایت فروشگاهی در واقع سایت‌هایی هستند که درنتیجه جست‌وجوی کالاها جایگاه بالاتری را کسب کرده‌اند و همان نیازهایی از کاربران را برطرف می‌کنند که سایت شما می‌خواهد برطرف کند. شناسایی این دسته سایت‌های فروشگاهی و بهره‌گیری از نقاط قوت و چشم‌پوشی از نقاط ضعف آن‌ها ما را در موفقیت یاری می‌دهد.

فراموش نکنید که هیچ‌گاه نباید رقبای سایت خود را دست‌کم بگیرید چراکه آن‌ها نیز به دنبال بهتر کرد سایتشان هستند.  گام بعدی مطالعه درباره شرایط بازار است که به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر شناسایی شرایط بازار استراتژی‌های سایت خود را بر آن منطبق کنید.

 تحلیل رقبا
به‌کارگیری ویدئو علاوه بر تصاویر

به‌کارگیری ویدئو علاوه بر تصاویر

در اولین نگاه بازدیدکنندگان با بهره‌گیری از حس بینایی خود مجذوب تصاویر سایت شما و همچنین چیدمان آن‌ها می‌شوند اما به خاطر داشته باشید هرگز از تصاویر دروغین استفاده نکنید چراکه شاید در قدم اول مشتریان را جذب سایت شما کند اما بعد از سفارش آن‌ها را به سایت شما بی‌اعتماد کرده و مشتریان خود را به‌راحتی از دست خواهید داد.

نکته مهم دیگر در به کاربران تصاویر داخل وب سایت حجم تصویر، ابعاد تصویر و کیفیت است که باید متناسب با روش‌های استاندارد باشد.

استفاده از ویدئو هم باعث جلب اعتماد هر چه بیشتر بازدیدکنندگان می‌شود و آن‌ها را برای سفارش محصولات از سایت شما راقب تر می‌کند.

اگرچه اکثر کاربران به دنبال پیدا کردن کالاهایی با قیمت مناسب هستند؛ اما حاضرند با پرداخت هزینه بیشتر کالاهایی با برندهای شناخته‌شده را تهیه کنند.

بنابراین با طراحی وب سایت خود می‌توانید برندی برای خود ایجاد کنید و با به‌کارگیری سئو برند خود را راحت‌تر بین مردم انتشار دهید.

برند سازی

اگرچه اکثر کاربران به دنبال پیدا کردن کالاهایی با قیمت مناسب هستند؛ اما حاضرند با پرداخت هزینه بیشتر کالاهایی با برندهای شناخته‌شده را تهیه کنند.

بنابراین با طراحی وب سایت خود می‌توانید برندی برای خود ایجاد کنید و با به‌کارگیری سئو برند خود را راحت‌تر بین مردم انتشار دهید و اعتماد آن‌ها را برای آن‌که محصولات با برند شما تهیه کنند را جلب کنید.

 برند سازی
مزایای سئوی سایت فروشگاهی

مزایای سئوی سایت فروشگاهی

با داشتن وب سایت فروشگاهی، می‌توانید در تمام روز و هر روز با مشتریان ارتباط برقرار کنید بدون اینکه کار خاصی انجام دهید. چراکه وب سایت شما 24 ساعت شبانه روز کار می‌کند، شما می‌توانید به‌راحتی بنشینید و استراحت کنید و تمرکز خود را بر آنچه که مهم‌تر است بگذارید. البته به شرطی که مراحل اولیه طراحی وب سایت فروشگاهی و سئوی آن را به‌طور اصولی انجام داده باشید.

اگر سئوی سایت فروشگاهی خود را به‌درستی انجام داده و بتوانید رتبه خوبی در جستجو داشته باشید، یک جریان مستمر ترافیک هدفمند دریافت خواهید کرد که می‌تواند فروش شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد.

برخی از مهمترین مزایای سئوی وب سایت فروشگاهی

  • افزایش ترافیک سایت
  • معرفی بیشتر برند کسب و کار اینترنتی
  • بازگشت سریع سرمایه
  • پیشی گرفتن از رقبا
  •  بالا رفتن تعداد بازدیدکنندگان
  • افزایش فروش

سئو وب سایت فروشگاهی چقدر طول می‎کشد؟

متأسفانه انجام سئو وب سایت فروشگاهی یک فرآیند طولانی مدت است و شما نمی‌توانید نتایج را یک شبه مشاهده کنید. در واقع شما اغلب تغییرات را برای ماه‌ها مشاهده نمی‌کنید اما اگر دستورالعمل‌های این مقاله را دنبال کنید، به‌خوبی در مسیر رتبه‌بندی و گرفتن ترافیک رایگان در فروشگاه قرار خواهید گرفت.

بنابراین در انجام سئوی سایت صبور باشید و دستورالعمل‎ها را به دقت دنبال نمایید تا به نتیجه دلخواه دستیابی پیدا کنید. علاوه بر موارد گفته شده، این امکان را نیز خواهید داشت تا سئوی وب سایت خود را به متخصصین ما در دنیای وب بسپارید.

سئو وب سایت فروشگاهی چقدر طول می‎کشد؟

اطلاعات بیشتری برای تصمیم گیری نیاز داری؟

308 - 28 - 284 - 021

وبلاگ

چقدر با حوزه های برنامه نویسی آشنایی دارید؟

از چه منابعی میتوان زبان برنامه نویسی جاوا یاد گرفت؟

روش‎های بهینه سازی و افزایش سرعت سایت در سال ۲۰۱۹

رایج‎ترین خطاهای مرورگر هنگام بارگیری صفحات وب و معنی آنها

چگونه می‌توان برنامه‌نویس شد؟

۱۲ نکته کلیدی برای بهینه سازی محتوای وب سایت

معایب و مشکلات طراحی وب سایت با قالب آماده

عوامل مؤثر در داشتن یک وب سایت خبری موفق

بهترین اپلیکیشن‌های عکاسی برای اندرویدی‌ها

علاقه شدید کسب و کارها به شبکه های اجتماعی برای جذب مشتری

جنبش ضدآیفون در چین آغاز شد

چه مشاغلی در آی‌تی با کمبود نیرو مواجهند؟