نرم افزار حقوق و دستمزد و مزایا

حقوق، دستمزد، تن‌خواه و مزایای پرسنل خود را به‌راحتی و آنلاین مدیریت کنید

از صرف زمان، کاغذبازی و خطاهای زیاد محاسبات دستی حقوق جلوگیری کنید

هر چیزی که مربوط به دستمزد و مزایای کارمندان می‌شود را یکجا داشته باشید

افزایش رضایت و انگیزۀ کارکنان با توزیع عادلانۀ مزایا، پاداش،‌ اضافه‌کاری و کارانه

دستیاری دیجیتال برای مدیریت پرداخت‌های درون‌سازمانی

دستیاری دیجیتال برای مدیریت پرداخت‌های درون‌سازمانی

یکی از مهم‌ترین دارایی‌های هر شرکت، سازمان و موسسه؛ پرسنل آن هستند. از این رو محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، دقت در انجام محاسبات، پرداخت به‌موقع و پاسخ‌دهی مناسب به سازمان‌های قانونی از قبیل بیمه و مالیات، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران و حسابداران است.

هم‌زمان با رشد یک شرکت، وجود یک سیستم نرم افزاری قابل اطمینان که پردازش پرداخت‌ها را به سرعت و ساده انجام دهد، اهمیت بسیاری دارد. به‌منظور انجام این کار، شرکت‌ها ۲ انتخاب دارند: برون‌سپاری به ارائه‌دهندگان این نوع خدمات و یا تهیۀ نرم افزار حقوق و دستمزد و انجام محاسبات آن در خود شرکت.

سیستم پرسنلی و نرم افزار حقوق و دستمزد یکی از مهم‌ترین عوامل مدیریت منابع انسانی است. بکارگیری صحیح این سیستم نرم افزاری تاثیر مثبتی در جذب نیرو، رضایت کارکنان و همچنین ایجاد عوامل انگیزشی در پرسنل دارد. این نرم افزار وظیفۀ پرداخت و هزینه‌یابی واحد‌های داخلی، تولیدی و پشتیبانی که از اصلی‌ترین عوامل هزینه‌های هر سازمان و مجموعه و همچنین یکی از عوامل بهای تمام‌شده که بخش محاسبۀ حقوق و دستمزد کارکنان است را به عهده دارد.

نرم افزاری برای ایجاد یک سامانۀ هوشمند

نرم افزار حقوق و دستمزد در هر سازمان از اجزای مهم پیاده‌سازی یک سامانۀ جامع منابع انسانی حرفه‌ای و ابزاری برای محاسبه و جبران خدمت کارکنان است.

به دنبال گستردگی و تنوع فعالیت در سازمان‌ها، لزوم تدوین و تعریف انواع روش‌های مختلف محاسبۀ حقوق، مفهومی ضروری پیدا کرده است. برای پوشش نیازهای مطرح‌شده در این حوزه، انواع روش‌های استخدامی به وجود آمده است (رسمی، پیمانی، قراردادی، ساعتی، خرید خدمت، روزمزد، مشاوره‌­ا‌ی، کارگری و…).

در این راستا، استفاده از ابزار مناسب در جهت پوشش‌دادن تنوع روش‌های استخدامی، سرعت در انجام محاسبات، انجام محاسبۀ حقوق به‌صورت دقیق و صحیح و تحویل انواع گزارش‌ها و خروجی‌ها به سازمان‌های ذیربط، از دغدغه‌های اساسی کارشناسان و مدیران بخش حقوق و دستمزد است.

نرم افزاری برای ایجاد یک سامانۀ هوشمند
 دلایل اهمیت سیستم حقوق و دستمزد

دلایل اهمیت سیستم حقوق و دستمزد

زمانی‌که یک سازمان روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شود، حفظ و نگه‌داری افراد کلیدی و استخدام افراد با قابلیت‌های مناسب یکی از اصول بقای سازمان است و همین موضوع یکی از دلایل اهمیت نرم افزار حقوق و دستمزد است. دلایل دیگری که باعث می‌شوند به این سیستم توجه ویژه‌ای داشته باشید، عبارت‌اند از:

یکی از بالاترین هزینه‌های فعالیت واحد تجاری است.

منابع انسانی یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش کیفیت کار و درآمدزایی سازمان است.

در سطح کلان، نقش پُررنگی در حوزه‌های اجتماعی، رفاهی و سیاسی ایفا می‌کند.

هزینه‌های حقوق و دستمزد در شرکت‌های خدماتی، دانش‌بنیان و یا طراحی در بالاترین و در مواردی تا ۸۰ درصد کل هزینه‌های یک سازمان را در شامل می‌شود.

در شرکت‌های صنعتی، هزینۀ حقوق و دستمزد عموماً بین ۱۰ الی ۱۵ درصد هزینه‌های بهای تمام‌شدۀ تولید کالا است.

استفاده از نرم افزار یا محاسبات دستی؟!

یک سیستم حقوق و دستمزد حرفه‌ای علاوه‌بر سادگی کاربری می‌تواند محاسبات پیچیدۀ حقوق هر کارمند را به تفکیک انجام دهد که انجام این محاسبات به‌صورت دستی امری زمان‌بر و در ضمن ریسک خطا در این محاسبات بسیار بالا است.

محاسبات سریع و دقیق منطبق با الزامات قانونی، جذابیت استفاده از نرم‌افزار حقوق و دستمزد را بیشتر می‌کند تاحدی‌که حتی شرکت‌های کوچک با کارکنان معدود هم در فکر جایگزینی روش‌های سنتی با سیستم نرم افزاری و دیجیتال هستند.
در طراحی نرم‌افزار به‌صورت اختصاصی، امکان تعریف پارامتریک انواع وضعیت‌های استخدام، انواع بیمه‌ها و انواع اضافات و کسورات، تعریف فرمول‌های متنوع محاسباتی در سایر آیتم‌های دستمزدی موردنیاز سازمان‌ها وجود دارد تا با تعریف این آیتم‌ها دریافت فیش، لیست و گزارشات دقیق و قابل اتکا فراهم شود.

از آنجا که در برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها افزایش بعضی از آیتم‌های احکام که ارتباط مستقیم با محاسبات حقوق و دستمزد دارد با تأخیر اعلام می‌شود، نرم‌افزار حقوق و دستمزد امکان توانایی محاسبۀ معوقات را داشته و به‌سهولت می‌تواند پردازش‌های لازم را برای ارائۀ خروجی صحیح انجام دهد، موضوعی که همواره در پردازش‌ دستی به سختی و با بروز خطاهای انسانی زیادی همراه است.

استفاده از نرم افزار یا محاسبات دستی؟!
ویژگی‌های مهم نرم‌افزار حقوق و دستمزد

ویژگی‌های مهم نرم‌افزار حقوق و دستمزد

این نرم افزار هر چیزی که مربوط به دستمزد و مزایا و پاداش می‌شود را در بر می‌گیرد. نوع پرداخت‌ها، زمان‌های پرداخت، پاداش، تسویه‌حساب، مرخصی با حقوق، هزینه‌های بیمۀ کارکنان، هزینۀ دوره‌های آموزش کارکنان، هزینه‌های ایاب و ذهاب و مسافت‌هایی که کارمندان طی می‌کنند و هزینه‌های بازنشستگی. در شروع راه‌اندازی یک کسب‌وکار، دولت هزینه‌هایی را در قالب مالیات اخذ می‌کند که بخشی از این هزینه‌ها به‌عنوان خدمات اجتماعی، بیمۀ بیکاری، بیمۀ معلولیت و… در نظر گرفته می‌شوند. بنابراین یک نرم افزار حقوق و دست مزد کارآمد پس از محاسبۀ دقیق این موارد در یک قالب معین، این هزینه‌ها را به نرم افزار حسابداری ارسال می‌کند. همچنین موارد زیر هم از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار هستند:

الگوی سند پارامتریک حقوق و دستمزد

یکپارچگی با تمام بخش‌های سازمان

کنترل‌های داخل

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد

صرفه‌جویی در زمان

افزایش دقت و کاهش ریسک

جلوگیری از ورود اطلاعات تکراری

جلوگیری از اشتباهات محاسباتی حقوق، بیمه و مالیات حقوق

انعطاف بالا جهت تعریف آیتم‌های دلخواه و تنظیم موارد محاسباتی توسط کاربران

افزایش رضایت‌مندی کارکنان با امکان پرداخت وام و مساعده و فیش حقوقی شفاف

تولید گزارشات و گزارشات آماده جهت پاسخگویی راحت به حسابرسی

مزایای نرم افزار حقوق و دستمزد
مدیریت مزایا

مدیریت مزایا

توزیع عادلانه و قانونمند مزایا، پاداش،‌ اضافه‌کاری و کارانه به کارکنان که در برخی سازمان‌های دولتی از محل بودجۀ خارج شمول، تامین می‌شود، موضوع بسیار مهمی است. نرم‌افزار حقوق و دستمزد و مزایا می‌تواند به‌عنوان بخشی از زنجیرۀ جبران خدمات براساس عوامل ثابت و متغیر مانند حقوق پایۀ پرسنل و ساعات کارکرد، محاسبات پرداخت‌های غیرمستمر کارکنان را مدیریت کند.

این بخش از نرم‌افزار می‌تواند با ارتباط و دریافت اطلاعات از نرم افزار‌های حضوروغیاب و پرسنلی، کنترل‌های لازم و فرآیندهای کاری براساس ضوابط و آیین‌نامه‌های سازمان را انجام دهد و امکان مدیریت پارامترها و اعمال نظر در بخش‌های مختلف فرآیند تخصیص پاداش و مزایا را برای مدیران سازمان فراهم می‌کند.

توسعه و شخصی‌سازی

هر سازمان و یا شرکت، نیازها و انتظارات مخصوص به خود را از نرم افزار حقوق و دستمزد دارد. بنابراین بر خلاف سایر شرکت‌ها که یک نرم افزار یکسان را به تمامی  متقاضیان پیشنهاد می‌دهند، دنیای وب نرم افزار مناسب شما را بر اساس مطالبات و درخواست شما طراحی، برنامه نویسی و پیاده سازی می‌کند.

توسعه و شخصی‌سازی
پشتیبانی فنی نرم افزار

پشتیبانی فنی نرم افزار

جهت برطرف کردن مشکلات فنی نرم افزار حقوق و دستمزد ، پشتیبانی فنی از ملزومات طراحی و راه‌اندازی آن است. در صورت بروز مشکل، متخصصین ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به عیب‌یابی و برطرف کردن آن نموده و شما را از دلایل بروز و نحوۀ پیشگیری از آن مطلع می‌سازند. این سرویس نوعی تضمین جهت کارکرد همیشگی و سالم ماندن سیستم نرم افزاری است.

همچنین یکی از نقاط قوت این نرم افزار طراحی آن به‌صورت آنلاین است که این امکان را به شما می‌دهد تا در هر زمان و هر مکان (هر جایی از دنیا) با اتصال به نرم افزار، کلیۀ اطلاعات سیستم حقوق و دستمزد سازمان خود را مشاهده و بررسی کنید.

از دیگر امکانات بارز این نرم افزار قابلیت ریسپانسیو بودن آن است، به‌این‌معنی که با کلیۀ سخت‌افزارهای روز دنیا همچون تلویزیون، کامپیوتر رو میزی، لپ‌تاپ، تبلت و موبایل و همچنین با انواع سیستم عامل‌ها سازگار است.

شما جز کدام دسته از مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها هستید؟

برای بسیاری از شرکت‌ها، حقوق و دستمزد فقط یک جزء از نیازهای نرم افزاری مورد نیازشان است. سطوح مختلفی از کسب‌وکارها وجود دارد، دسته‌بندی زیر به شما کمک می‌کند که نرم افزار حقوق و دستمزد متناسب با نیازتان را بهتر بشناسید.

کسب‌وکارهای کوچک: در کسب‌وکارهای کوچک شاید مهم‌ترین نرم افزار، نرم افزار حقوق و دستمزد باشد. این کسب‌وکارها همیشه دنبال سیستم‌های حقوق و دستمزدی هستند که بتواند 100 درصد بخش حقوق و دستمزد را پشتیبانی کند اما درعین‌حال مقرون‌به‌صرفه باشد.

کسب‌وکارهای متوسط: در این نوع از کسب‌وکارها (بیشتر از 50 نفر) مدیریت استخدام، مدیریت نیروی انسانی و سایر کارها مانند برنامه‌ریزی و ردیابی حضوروغیاب، گسترده‌تر از کسب‌وکارهای کوچک است، یکی از کارهایی که در این کسب‌وکارها نقشی پُررنگ دارد، سیستم حقوق و دستمزد است. به همین خاطر مدیران این دسته بیشتر به دنبال یک سیستم جامع مدیریت منابع انسانی هستند.

کسب‌وکارهای بزرگ: در این نوع از کسب‌وکارها، مدیران به دنبال چیزی فراتر از سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی هستند. معمولاً در این کسب‌وکارها از سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی بهره گرفته می‌شود که سیستم حقوق و دستمزد نیز بخشی از آن است.

شما جز کدام دسته از مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها هستید؟
نرم افزار اختصاصی روی موبایل شما!

نرم افزار اختصاصی روی موبایل شما!

دنیای وب نرم افزار حقوق و دستمزد را به‌صورت تحت وب طراحی و پیاده‌سازی می‌کند. در این مدل، نرم افزار بر روی یک سرور قرار دارد و شما از طریق مرورگر خود به آن متصل شده و از خدماتش استفاده می‌کنید. از آنجاکه بسیاری از پارامترها مثل قوانین مالیاتی مرتب در حال تغییر و نرم افزارها نیازمند به روز رسانی هستند، با تحت سرور بودن؛ این فرآیند اتوماتیک صورت می‌پذیرد.

اگر شما هم جزو مدیرانی هستید که قصد طراحی نرم افزار تخصصی برای سیستم حقوق و دستمزد خود را دارید؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم که با شمارۀ ویژۀ دنیای وب در زیر همین مطلب تماس بگیرید و یا از طریق گزینۀ مشاوره، نام و شماره تلفن خود را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم و پس از مشورت با کارشناسان فنی ما و بعد از برآورد نیازهای شما، در صورتی که تصمیم‌تان برای داشتن یک نرم افزار اختصاصی و حرفه‌ای قطعی شد، شروع به کار

برخی از امکانات قابل ارائه در نرم افزار حقوق و دستمزد

محیط کاربری ساده و زیبا
کاربری تحت وب
تعریف شرکت و کارگاه‌های متعدد
دسترسی از هر مکان و در هر زمان
ثبت اطلاعات پرسنل به‌صورت جامع
بدون نیاز به نصب و راه‌اندازی
گردآوری اطلاعات و سوابق قبلی پرسنل
تعریف سمت‌های سازمانی
تعریف تمامی پارامترهای حقوقی
طبقه‌بندی کارکنان به‌تفکیک واحد خدمت
گزارشات مدیریتی و آماری هوشمند
تعریف الگوهای محاسباتی پارامتریک
معرفی انواع استخدام
تسویه‌حساب پرسنل جهت ترک کار
امکان تعیین نرخ ماموریت دلخواه
محاسبۀ حقوق با سریع‌ترین زمان ممکن
گرافیک مناسب
تعریف متعدد نرخ‌های پورسانت
محاسبۀ حقوق به تفکیک مراکز هزینه
تعریف روزهای تعطیل سال
محاسبۀ عیدی، پاداش و ذخایر مرخصی
قابل استفاده بر روی همۀ دستگاه‌ها
تعریف شیفت‌های کاری
ثبت سند حقوق، عیدی و بازخرید
کاربر پسند
تعیین و ثبت بیمه تکمیلی
بهینه‌شده با سرعت بالا
خروجی گزارش حقوق هر شخص
ثبت مبالغ ﻣﺰﺍﻳﺎیی
سیستم پیام رسانی
گزارشات مقایسه‌ای سنواتی حقوق
تعیین حداقل و حداکثر عیدی
قابلیت چندزبانه کردن نرم افزار
تخصیص انواع عیدی به پرسنل
تعیین معافیت پایۀ مالیاتی سالانه
تخصیص پیش‌پرداخت یا مساعده
سهولت در ثبت پرداخت حقوق
تعریف صندوق پس انداز
تخصیص وام‌های مختلف به پرسنل
تعریف جداول مالیاتی سالیانه
تعریف انواع گروه‌های حقوقی
لیست‌های سالانۀ کسر و پرداخت
گزارشات کنترلی به ریز عوامل حقوقی
تهیۀ گزارش‌های کنترلی با سطوح مختلف
تعریف سطوح دسترسی مختلف
بک‌آپ گیری
پشتیبانی قدرتمند
قابلیت توسعه و شخصی‌سازی

اطلاعات بیشتری برای تصمیم گیری نیاز داری؟

0936-155-32-18

308 - 28 - 284 - 021

وبلاگ

راه حل برای پیدا کردن گوشی های سرقتی چیست؟

حذف خودکار چربی اثر انگشت از روی صفحه نمایش

قابلیت کانال اینستاگرام رسما معرفی شد

استراتژی های گسترش کسب و کار در سال ۲۰۲۳

پتنت جدید اپل برای تبدیل پیام های iMessage به محتوای صوتی

گوگل ویژگی های رم و صرفه جویی در انرژی را به مرورگر کروم اضافه کرد

مجهز شدن ویندوز ۱۱ به میکسر صوتی حرفه ای

یازده میلیون گوشی به بدافزار آلوده شدند

قابلیت اضافه شدن پیام صوتی به استاتوس در واتساپ

انتشار توییتر بلو برای اندرویدی‌ها

اینستاگرام دو قابلیت جدید معرفی کرد

قابلیت پیام به خود در واتس‌اپ